Následky tvrdých regulací ČNB jsou zde.

Co dělat, když žadatel skrz regulace neprojde schválením?

Vysoké objemy vyřízených hypoték v září a říjnu byly pouze předzvěstí prudkého poklesu. Již od počátku listopadu započal úbytek zájmu o hypotéku, dnes se již mluví až o čtyřicetiprocentním poklesu. Jedná se o skutečně zásadní číslo a jeho vysvětlení je jasné. Klienti se v předchozích měsících předzásobili, s hypotékou si pospíšili i ti, kteří by si ji za normálních okolností sjednali později, a to tedy zapříčinilo tak výrazný propad. Dle aktuálních tvrzení mají hypoteční obchodníci téměř prázdné stoly, produkčně jsou tedy očekávány nevalné výsledky především za prosinec a leden.

Následkem říjnových regulací standardně neprojdou dvě třetiny žadatelů o hypotéku, klienti musejí hledat složitější cesty a bez schopné odborné asistence mnohdy neúspěšně.

Řešení se dá najít i pro složitější případy. Nabízí se třeba možnost najít si pro hypotéku spoludlužníka s rozděleným jměním. Díky přidání spolužadatele vzroste celkový měsíční příjem a tedy bonita. Další možností je poohlédnout se po jiné, levnější nemovitosti. Řešením může být také použít více vlastních prostředků, třeba pomocí půjčky od příbuzných. Nutností může být i zastavení další nemovitosti kromě kupované, třeba chaty či domu rodičů.

Možnosti, jak řešit situaci která vypadá na první pohled neřešitelně se mnohdy najdou. Je však dobré obrátit se na odborníky. Jedna banka, nebo konkrétní pracovník dané banky třeba řešení ani nemusí znát či umět, proto je dobré rozhlédnout se po celém trhu, než se klient spokojí se zoufalým řešením.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Vladimír Procházka

Sdílet: