O nás

Web hypotecni.info vznikl s cílem pomoci lidem orientovat se v složitém světě hypoték, úvěrů a bydlení.

Hypotecni.info provozuje Platforma pro finanční gramotnost, z.s.

Cíle platformy

  1. vzdělávat v oblasti finanční gramotnosti;
  2. (nebo) poskytovat informace, které pomohou porozumět financím
  3. přinášet zprávy a informace o finančních službách;
  4. realizovat vlastní veřejně prospěšné projekty;
  5. provozovat dětskou skupinu.

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí.Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Hypoteční svět vnímáme jako poměrně složité prostředí (např. opakované zvyšování úrokových sazeb, zpřísňování podmínek pro získání hypotéky ze strany ČNB a následně finančních institucí poskytujících úvěry, neustále se měnící požadavky úřadů pro podání a vyřízení žádostí a povolení k výstavbě nebo rekonstrukci bydlení, složitá administrace ..) a to jak pro mladé lidi, kteří plánují řešit vlastní bydlení, tak i pro lidi, kteří řeší např. refinancování vlastních hypoték i pro lidi co řeší problém, jestli vůbec dosáhnou na hypotéky.

Na našem hypotečním portálu naleznete většinu informací na Vaše dotazy jako jsou např. potřebné příjmy, typy úvěrů atd.

Hypoteční portál by Vám měl pomoci se začít orientovat v tomto prostředí a pomoci ujasnit si co všechno musíte vzít v úvahu, než začnete aktivně řešit otázku vlastního bydlení.

Hypoteční info bude obsahovat i pravidelné články na tyto témata.

Pokud potřebujete získat odpovědi na Vaše otázky neváhejte využít náš formulář na dotazy.

Sdílet: