Internetové realitní kanceláře začínají válcovat trh realit

Ceny nemovitostí stále rostou! Internetové realitky šetří klientovi ze své provize.

Za posledních pár let vzrostly ceny nemovitostí od desítky procent a fakt, že poptávka po nich je opravdu vysoká značně usnadňuje realitním kancelářím práci. I přesto si realitní kanceláře účtují vysoké provize, kolem pěti procent z ceny nemovitosti.

Rozmach internetových realitek je zde a dokazují svou konkurenceschopnost tradičním realitním kancelářím. Jejich největší předností jsou oproti nim skutečně zlomkové provize, v řádech jednotek až desítek tisíc korun. Jsou postaveny na myšlence, že realitní makléř, jak ho známe není třeba, největším odborníkem na prodávanou nemovitost může být stejně jen kupující.

Internetové realitky jsou schopny dokonce i asistovat prodávajícímu, poskytnout rady, jak nemovitost nafotit, jaké informace o ní publikovat, a nakonec i jak vést prohlídku. Nakonec dokáží i poradit, jaký zájemce je pro něj nejvýhodnější a zajistit potřebné dokumenty k prodeji.

Aktuálním trendem je internetový portál propojující prodejce nemovitostí se zájemci o jejich koupi prostřednictvím širokospektrálního inzerátu. Většina zájemců o nové bydlení již své hledání začíná právě na internetu. Na základě současného vývoje tržní situace realit lze předpokládat, že přichází konec tradičních realitních makléřů.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Vladimír Procházka

Sdílet: