Moneta Money Bank spolkne dvě další banky!

Vznikne třetí největší banka v tuzemsku.

Začátkem října informovala Moneta veřejnost o novince, uzavřela předběžnou dohodu o koupi Air Bank a Home Creditu. Touto konsolidací vznikne třetí největší tuzemská bankovní instituce se dvěma miliony zákazníků. Sjednocení by mělo proběhnout do 1. července 2019.

Nově vzniklá instituce bude v budoucnu vystupovat pod jménem koupené banky Air Bank. Tato instituce může těžit jak ze schopností Monety, která se doposud zaměřovala hlavně na úvěry v oblasti menších firem a zemědělství, tak i z Air Bank, která upřednostňovala městskou populaci. Svým rozšířeným spektrem chtějí předcházet negativním následkům nových regulací.

Potenciál sloučení spočívá také v úsporách nákladů z rozsahu a v rozšíření distribuční sítě s 237 pobočkami a 1005 bankomaty. Akcionáři této společnosti by se měli přijít na své, jelikož se očekává nárůst jejich výnosů o více než deset procent.

Prakticky bude sloučení vypadat tak, že Moneta koupí Air Bank a slovenskou část Home Creditu, přičemž Home Credit zainvestuje do úpisů Monety, čímž získá její téměř čtvrtinový podíl. To vše pod hlavičkou skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, která se kromě oblasti financí pohybuje i v oblastech telekomunikace, biotechnologie a zemědělství.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Vladimír Procházka

Sdílet: