Proč řešit hypotéku s poradcem?

Proč na hypotéku nebýt sám? Osm důvodů pro spolupráci s poradcem

Když potřebuji hypotéku, zajdu do banky a ono to nějak dopadne. Nejednoho člověka, který chce pomocí úvěru financovat vyhlédnutou nemovitost, napadne právě takový způsob, jak hypotéku získat. Díky spolupráci s finančním poradcem, ideálně hypotečním specialistou, si ale ušetříte spoustu času a nejspíše se dostanete i k lepším nabídkám. Podívejte se na osm důvodů, proč nebýt na hypotéku sám.

Nabídky napříč trhem

Finanční poradce není vázán na nabídku jedné banky jako pracovník za přepážkou. Poradce má navíc k dispozici nejmodernější nástroje, se kterými přehledně porovná nabídky napříč trhem. Nezaměří se přitom jen na výši úrokové sazby, ale i na další důležité parametry, aby vám hypotéka prostě sedla.

Specifické požadavky

Máte na hypotéku zvláštní požadavky nebo se vaše situace vymyká běžným tabulkám? Často se s tím setkávají například podnikatelé nebo živnostníci. Zkušený poradce bude vědět, která banka dokáže vyjít vstříc vašim potřebám a možnostem. Nebudete ztrácet čas s oslovováním bank, které vám pomoct nedovedou. Případně navrhne poradce kombinaci různých půjček, například využití hypotéky a úvěru ze stavebního spoření, abyste na nákup nemovitosti získali dostatek financí.

Příprava před podáním žádosti

Než banky konkrétní úvěr schválí, prověřují finanční situaci každého klienta. Finanční poradce s vámi vaše finance projde dopředu a případně přijde s řešením, co dát do pořádku, abyste vyhověli parametrům pro získání úvěru. Například vám pomůže efektivně sloučit stávající půjčky a dosáhnout při splácení na lepší podmínky.

Lepší podmínky hypotéky

Finanční poradci, kteří se na hypotéky specializují, a společnosti, které jim poskytují servis, jsou pro banky důležitými partnery. Za roky praxe mají poradci v bankách vytvořené osobní vztahy a vědí, které bankéře mají s konkrétní žádostí oslovit. A když řeší nějaký specifický nebo přednostní požadavek, jdou rovnou za manažery poboček. Dveře mají otevřené i díky tomu, že za sebou mají silného partnera v podobě servisní organizace. Protože poradci přináší množství klientů, banky jim často také umožňují nabízet zájemcům lepší nabídky, než na které byste dosáhli samostatně.

Speciální akce

Poradci mají přehled o speciálních akcích, které banky nabízejí. Jedná se například o odhad nemovitosti zdarma nebo odpuštění poplatků za vedení účtu. Někteří poradci se silným zázemím dokážou takové podmínky nabídnout klientům i sami, nehledě na to, u jaké banky o hypotéku nakonec zažádáte. Zkušení poradci vám pomohou i v případech, kdy se liší odhadní a tržní cena nemovitosti.

Ušetříte čas

Naprostou většinu administrativy a komunikaci s bankou obstará finanční poradce za vás. Jsou to hodiny, nebo spíše celé dny, které díky spolupráci s hypotečním specialistou ušetříte. Poradce vám také pohlídá všechny termíny, aby vám nic neuteklo.

Budete mít oporu

Získat hypotéku je jen jeden krok. Je potřeba také nastavit výši splátek, dobu splácení, fixaci… S tím vším vám poradce pomůže, aby vám hypotéka co nejvíce vyhovovala a zohledňovala i vývoj na hypoteční trhu. Poradce vám také pomůže s čerpáním úvěru, pokud budete například potřebovat peníze čerpat postupně. Váš specialista se v hypotékách pohybuje dennodenně a pozorně sleduje situaci na trhu, upozorní vás tak případně i na vhodné příležitosti k refinancování, díky čemuž budete moct získat ještě výhodnější podmínky.

Budete mít jistotu

Určitě doporučujeme hypotéku doplnit i o vhodně vybrané pojištění. Nechceme nic přivolávat, ale taková pojistka se bude hodit ve chvíli, kdybyste třeba kvůli nemoci nemohli půjčku splácet, nebo na vaší nemovitosti způsobilo škody řádění živlů. Finanční poradce vám doporučí i sjedná vhodné produkty, o které se můžete při potížích skutečně opřít. A opět má k dispozici pestrou nabídku pojištění napříč pojistným trhem, nejen od bankovní skupiny, u které hypotéku uzavřete.

Získat skutečně správně nastavenou hypotéku je pro jednotlivce poměrně složité, neváhejte proto využít služeb zkušených finančních poradců, kteří vám ušetří čas, peníze a také starosti.

Jsme vám k dispozici a stačí se ozvat.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

 

Sdílet: