4 tipy jak refinancovat úvěr, pokud máte nízký a nestabilní příjem

Proč vůbec refinancovat? Důvodů je hned několik. Ať už je to navýšení úvěru, snížení měsíční splátky nebo zlevnění úvěru refinancováním za nižší úrok. Bohužel refinancování úvěrů není vždy úplně jednoduché a to platí obzvlášť pro lidi s nízkým a nestabilním příjmem.

  1. Zjistěte, která banka Vám dá nejlepší nabídku

Když se rozhodnete refinancovat, nechoďte rovnou do Vaší banky, ale nechte si udělat srovnání trhu, abyste věděli, jestli Vám Vaše banka poskytuje nejlepší parametry úvěru. Jedná se asi o nejčastější chybu ze strany klientů, proto na Vás tímto apeluji, nechte si vyhotovit srovnání trhu. U nás je to zdarma a ušetří Vám to mnohdy i desítky tisíc.

 

  1. Čím vice dokladů bude banka požadovat, o to vyšší šance na schválení

Příjmy se dokládají vždy způsobem, který daná banka akceptuje, Každá banka je v tomto ohledu trochu jiná, ale obecně platí, že čím vice dokumentů klient předloží před schvalování, tím vyšší šance, že mu bude úvěr schválen.

 

  1. U některých bank lze zvýšit doložitelné příjmy

Modifikací výdajových paušálů umí některé banky uměle zvýšit příjmy pro podnikatele a živnostníky. Díky “vyšším” příjmům získá klient dostatečnou bonitu pro získání úvěru. Příjmy se u podnikatelů a živnostníků dokládají vždy daňovými přiznáními za minulé 2 roky s dokladem o podání na finanční úřad spolu s potvrzením o zaplacení daně a bezdlužnosti.

 

  1. Některým bankám stačí čestné prohlášení

Pokud máte bezproblémovou platební historii, tak na základě scoringu registrů je možné refinancovat bez dokládání příjmů. Je zde potřeba doložit formulář o čestném prohlášení příjmů od banky.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Kamil Vládek

Sdílet: