Další možnost finančně úsporného bydlení.

Jaké další trendy u nás můžeme sledovat?

Dnešní stále rostoucí ceny nemovitostí jsou zásadním problémem především pro mladé rodiny hledající vlastní bydlení. Již mizí tradice svépomoci, kdy si rodiny pomáhali se stavbou, a proto mnohým párům nezbývá nic než hledat možné úspornější alternativy. Jedním z trendů je například bydlení v chatách, o kterých jsme se v článcích zmiňovali již dříve. Pojďme se ale podívat na další možnost.

Není tomu tak dávno, co se na trhu začaly objevovat netradiční modulové dřevostavby a setkávají se s čím dál větší oblibou, což jde vidět na vysokém počtu firem, které je začaly nabízet. Základním principem je konstrukce jejich celých částí již ve výrobním závodě, takže je stačí dovézt na žádané místo a následně i během několika hodin zkompletovat.

Velkou výhodou, která zapříčinila jejich oblíbenost jsou nižší náklady na výrobu a možnost jednoduché modifikovatelnosti dle představ zákazníka. Výsledné budovy mohou být tvořeny jedním, nebo i několika různými moduly, přičemž je možné upravovat jejich uspořádání. Dají se volit různé materiály, typy zastřešení, opláštění a mnohé nadstandardní úpravy. V neposlední řadě je výhodou také jejich nízkoenergetické řešení, to totiž umožňuje i čerpání dotací z Evropské unie, které jsou skutečně zajímavé.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Vladimír Procházka

Sdílet: