Polovina Čechů není připravena na následky autonehody

Podle průzkumu projektu Poúrazová péče není 45% Čechů připraveno na situaci, kdy by kvůli závažnému zranění při autonehodě ztratili pravidelný měsíční příjem, nebo hůře, kdyby si jejich rehabilitace žádaly další finanční náklady. Zároveň 63% z 6,7 Čechů, kteří mají řidičské oprávnění, jezdí autem každý den.

Proti vážnému zranění při autonehodě má podle tohoto průzkumu sjednané pojištění pouze 39% lidí. Dalších 15% “ví”, že v případě nouze se o ně postará rodina a 11% se domnívá, že jejich majetek a finanční rezerva jsou natolik vysoké, aby je před finančními riziky ochránili.

Je důležité si ale uvědomit, že pokud se o Vás bude starat rodina, projeví se to negativně na její životní úrovni a také to, že ztratit veškerou finanční rezervu případně muset rozprodat část majetků není zrovna nejšťastnějším řešením, nehledě na to, že to nemusí stačit. Doporučujeme proto jménem naší Platformy pro finanční gramotnost, udělat si správně nastavenou pojistku na dokrytí příjmů. V případě jakýchkoliv otázek v tomto ohledu nás můžete kontaktovat.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Kamil Vládek

Sdílet: