Nabídková sazba hypoték začala klesat !

Česká národní banka (dále jen ČNB) ponechala v prosinci sazby beze změny. Stagnaci vykazují také sazby na mezibankovním trhu, které však dramaticky poklesly a nyní se pohybují na úrovni dubna roku 2018. Tento vývoj se začal propisovat i do hypotečních sazeb.

Některé banky oznámily  plošné snížení sazeb, zbytek bank zvolila cestu dočasného snížení v rámci časově omezených akcí, které podle potřeb případně prodlužují.
Průměrná nabídková sazba hypotečního úvěru s LTV do 70% klesla o 5 setin procentního bodu. Naopak hypoteční úvěry na 80% LTV mírně podražily. Průměr hypoték do 85 % LTV vzrostl o 2 setiny procentního bodu na 3,60 %

Sazby na mezibankovním trhu jsou zhruba na úrovni dubna – června roku 2018. To znamená něco okolo 2,50%. Bankám se nyní otevřely dveře pro posun sazeb níže a vzhledem k vysoce konkurenčnímu  prostředí na českém trhu se jedná o naprosto vítanou nabídku. Konkurence tyto kroky nenechá bez odezvy. Tento měsíc nedojde k zásadnímu obratu vývoje ceny peněz, proto můžeme očekávat pokračující trend pozvolného snižování hypotečních sazeb.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Daniel Procházka

Sdílet: