Splácet více úvěrů není výhodné, konsolidujte a ušetříte

Úvěry a půjčky jsou dnes už běžnou součástí života většiny lidí. Dnes se už dokonce obchody předbíhají v tom, kdo dá na zboží větší slevu, pokud jej koupíte na úvěr. Pokud máte alespoň dvě půjčky, je čas začít přemýšlet o konsolidaci. Teď si ukážeme, jak na to.

Manželé Opršálkovi, oba jsou zaměstnaní s průměrným příjmem. Mají dvě dcery ve věku devět a dvanáct let. Žijí spolu v bytě, který si koupili na hypotéku. No, a jak to možná znáte, blížily se Vánoce a Opršálkovi chtěli svým dětem darovat bohatou nadílku. Celkem za dárky utratili 23 000 Kč. Pan Opršálek koupil pobyt pro dva na horách, který dohromady vyšel na 21 000 Kč.

Finanční rezerva na začátku prosince byla 30 000 Kč, tu celou vyčerpali a v lednu nastal problém. Přišlo inkaso s hypotékou a manželé Opršálkovi byli na bankovním účtu v mínusu. Každý měsíc Rodina platí hypotéku, inkaso, úvěr na auto a kreditní kartu. V lednu ale přibyly další výdaje. Bylo potřeba zaplatit dálniční známku, komunální poplatek za svoz odpadu, povinné a havarijní pojištění auta a školní výlet pro syna. Když si Opršálkovi všechno spočítali, zjistili, že jim chybí skoro 20 000 Kč.

Tento případ je ideální pro konsolidaci. Opršálkovi sloučili úvěr z kreditní karty a spotřebitelský úvěr na automobil v jeden úvěr s navýšením o 20 000 Kč, aby mohli poplatit všechny nutné lednové výdaje. Tohle řešení bylo výhodnější než sjednávat kontokorent, protože pak by rodina splácela tři úvěry. A jak jistě víte, každý úvěr s sebou nese další náklady v podobě poplatků za vedení úvěrového účtu nebo připojištěních typu neschopnosti splácení apod.

Opršálkovi tímto ušetří na úvěrech, které již měli a navíc vyřeší svoji lednovou situaci tím nejlevnějším způsobem.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Kamil Vládek

Sdílet: