Co a kdy zaplatit ? Daně 2019

Leden
Tento měsíc je nejdůležitější abyste podali daňové daňové přiznání k silniční dani. A pokud jste v minulém roce získali nemovitost je potřeba taktéž podat daňové přiznání k nemovitosti. Termín na obojí daňové přiznání je až do konce ledna, tedy do 31.ledna 2019.
Do konce ledna musí být i zaplacena silniční daň. Daň je placena po čtvrtletí během roku a to formou záloh. To znamená, že do konce ledna je potřeba zaplatit silniční daň za prosinec a případné nedoplatky za minulý rok. Daň z nemovitosti musí být zaplacena do konce května.
Zaměstnanci, kteří uplatňují daňové zvýhodnění na děti, by měli do konce ledna dodat své mzdové účtárně tzv. potvrzení druhého z poplatníků o tom, že on slevu na děti neuplatňuje. Slevu na děti nelze bez tohoto potvrzení uplatnit už při výplatě za leden.

Únor
15.února musí zaměstnanci podepsat u zaměstnavatele roční zúčtování k dani z příjmu. Veškeré dokumenty k uplatnění daňových slev, zvýhodnění a odečitatelným položkám musí být dodány taktéž k 15. únoru.
Pokud vznikne nárok na daňový přeplatek nebo daňový bonus, bude zaměstnanci vyplacen v březnové mzdě.

Březen a duben
Ke konci března je nutné odevzdat daňové přiznání. Konec března, ale vychází na neděli, tudíž je termín odevzdání posunutý na 1.dubna. Tento termín platí i pro splacení daně z příjmu, jelikož je nutné zaplatit daň zároveň s odevzdání daňového přiznání.

Květen
V tomto měsíci je nutné odevzdat přehledy o příjmech a výdajích na OSSZ a na zdravotní pojišťovnu. Tyto přehledy se musí odevzdat nejpozději do 30 dnů od podání daňového přiznání.

Do konce května je taktéž potřeba zaplatit daň z nemovitosti.

Červenec a srpen
Pokud máte daňového poradce, tak se vám lhůta pro odevzdání daňového přiznání prodlužuje o tři měsíce, tedy do 1.července. Je totiž potřeba na finanční úřad dodat potvrzení, že vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Následně máte 30 dnů na odevzdání přehledů o příjmech a výdajích, na OSSZ a na zdravotní pojišťovnu.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Daniel Procházka

Sdílet: