ZÁJEM O ÚČTENKOVKU MEZI OBČANY KLESÁ

Podle údajů, které v pondělí zveřejnilo ministerstvo financí, pomalu opadá zájem Čechů o loterii Účtenkovka. V posledním dvanáctém se do loterie zapojilo 346 873 hráčů, což je od jejího začátku nejméně. Hlavním cílem této loterie je na motivovat občany, aby nahlašovali čísla vydaných účtenek v souvislosti s EET.

S vidinou možné výhry ve dvanáctém kole občané registrovali 14 453 248 účtenek.

Podle mluvčího ministerstva financí Michala Žurovce, se do loterie zapojili hráči všech věkových kategorií, kteří splňovali podmínky herního plánu, a nově zaregistrovaných hráčů bylo v tomto kole 8 222.Nejvíce oslovil příslib možné výhry občany ve věku 30 až 50 let, ti tvořili 47,4% hráčů. Registrace účtenek je nejméně lákavá u lidí starších 70-ti let, kteří tvoří necelá 4% hráčů.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se po krátké době od spuštění loterie nechal slyšet, že ,,Účtenkovka je hra díky které bude efektů EET dosaženo snadněji a lépe.“

Babiš navíc tehdy také dodával, že EET po zavedení všech fází přinese do státní pokladny 18 miliard korun ročně. Po zavedení prvních dvou fází se bohužel podle samotného ministerstva jednalo o pouhých 4,7 miliard.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Helena Marková

Sdílet: