Limity pojištění

Jak mohou souviset limity autopojištění s vaším domem?

Mnoho lidí u povinného autopojištění požaduje větší limity, než jsou ty základní 35/35 milionů. Ve většině případů jde o škody na majetku v řádu desítek, maximálně stovek tisíc a škody na zdraví v řádu stovek tisíc. Například u ČPP evidují asi 10 případů, kdy se škoda vyšplhala kolem 40 milionů a 1 případ, kdy byla kolem 200 milionů. Takže pravděpodobnost, že základní limit nebude stačit je opravdu minimální. Na druhou stranu větší limity stojí cca o 100 Kč více, což je velmi malá částka.

Pak je tedy s podivem, že mnoho lidí nemá ke své pojistce domu a domácnosti pojištěnu také odpovědnost z vlastnictví nemovitosti. Pokud začne hořet ve vašem bytě například v paneláku, chytnou další byty, či budou zakouřeny, škody budou obrovské. Stejně tak pokud od vašeho hořícího domu chytne ten sousedův. Limit u tohoto pojištění by měl být odpovídající možné škodě, ke které může dojít. Představte si, že shoří váš a od něj sousedům dům, pojišťovna vám vyplatí částku (z vaší pojistky domu), kterou od vás vysoudí soused. Kde pak budete bydlet vy?

Další věcí, kterou lidé podceňují je pojištění v občanském životě, tedy když například způsobíte autonehodu jako chodec, shodíte regál s lihovinami nebo televizemi atd. Toto pojištění se obvykle vztahuje na všechny členy domácnosti, někdy i zvířata (jindy je tato třeba dopojistit zvlášť). Představte si (vzpomeňte), co všechno mohou děti způsobit během malé chvilky. Když uteče pes a způsobí autonehodu, problémy jsou na světě. Přesto je mnoho lidí, kteří tuto pojistku nemají nebo ji mají nastavenu na malou částku. Pojišťovny evidují stále vzrůstající škody (https://www.cpp.cz/tiskove-zpravy-archiv/cpp-pribyva-skod-na-zdravi-prevysujici-milion-korun.html).

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Alexandr Pešák

Sdílet: