POMALU SE BLÍŽÍ ČAS DOVOLENÝCH. JE HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ STEJNÉ V ZAHRANIČÍ A U NÁS?

Máte v plánu cestu do zahraničí vlastním automobilem? Ještě před cestou zkontrolujte pojištění a jeho nastavení. Můžete si tak ušetřit spoustu starostí. Pokud nemáte sjednané havarijní pojištění, doporučujeme ještě před cestou sjednat. Při cestách do zahraničí se zvyšuje riziko nehody, na svědomí to mají faktory jako jsou dlouhá cesta, možný mikrospánek, únava nebo dopravní zácpy. A kromě toho, když si na chvíli budete potřebovat odpočinout na odpočívadle, u čerpací stanice nebo se občerstvit a opustíte auto napěchované věcmi, které může sloužit jako lákadlo pro zloděje. I pro tyto situace se vyplatí mít havarijní pojistku sjednanou.

Co před cestou zkontrolovat?

Že už máte havarijní pojištění máte sjednané? Super. Pak ještě zkontrolujte i její „nastavení“. Územní platnost

 Kde všude platí?

Pokud pojedete do zemí jako Itálie, Chorvatsko nebo Slovensko, pojištění automaticky platí. U zemí jako Albánie, Bělorusko nebo Moldávie, je potřeba si územní platnost povinného ručení i havarijního pojištění zkontrolovat. Jak jste na tom s platností najdete na zadní straně zelené karty v případě povinného ručení, nebo v pojistných podmínkách havarijní pojistky. Dále je dobré také vědět jaké máte sjednané asistenční služby, s jakými podmínkami je máte sjednané a v jakých situacích vám mohou poskytnout pomoci. Telefonní číslo na asistenční službu si napište na lísteček a vložte si ho například do peněženky. Jednoduše, umístěte jej tak, aby v případě potřeby, byl prostě po ruce. Rozhodně není dobré asistenční služby podceňovat. V nouzi pomohou s odtahem do nejbližšího servisu, zajistí opravu a hlavně – odpadne jazyková bariéra, jelikož pracovníci asistenční služby s vámi budou mluvit česky.

 Rozsah se liší dle produktu a společnosti, u které si pojištění sjednáte. Mohou vás odtáhnout jen do nejbližšího servisu anebo do servisu, který si sami zvolíte v předem stanoveném okruhu vzdálenosti. Může to být 50 km, jindy třeba dokonce 200 km. Krom toho, vám pojistka může uhradit i náklady na ubytování v hotelu, pokud zůstanete někde z důvodu opravy automobilu trčet. Většinou je to maximálně na 3 dny, nebo vám uhradí náklady na pokračování v cestě pomocí vlaku nebo autobusu. Asistenční služby, ale nejsou jen součástí havarijního pojištění. Mohou být i součástí povinného ručení. Přesto není radno sjednání havarijního pojištění podcenit. Sjednejte si ho, jednak budete při cestování více v klidu a ve finále, když přijde na věc a dostanete se do úzkých může vám ušetřit i desetitisíce. Pak nebudete na poslední dovolenou muset vzpomínat se skřípěním zubů.

 

Pomůžeme, poradíme a vše vysvětlíme. Neváhejte se na nás obrátit.

autor:Helena Marková

Sdílet: