PRŮVODCE HYPOTÉKOU 1. díl

DÍL 1. – PŘEMÝŠLÍME O BYDLENÍ

Většina lidí, kteří chtějí jít bydlet do vlastního nebo si chtějí zařídit hezčí a příjemnější bydlení, přemýšlí o hypotéce. Nejdříve zvažují jestli chtějí bydlet v bytě nebo v domě, ve městě nebo na vesnici, v centru nebo na předměstí, jestli stačí balkon nebo chtějí zahradu… O výhodách a nevýhodách ale psal již kolega Pešák.

Na co by však měli lidé myslet při výběru jsou jejich plány do budoucna. Chcete mít za pár let rodinu? Potom se už teď dívejte po větším bytě, protože s 2+kk by Vás čekalo po příchodu dítěte jen další stěhování.

Nebo jste podnikaví a přemýšlíte o koupi nemovitosti spíše jako nad investicí? V tomto případě se vyplatí nemovitosti v centru a na předměstí, byty u stanic hromadné dopravy nebo rodinné domky na vesnici kousek za městem.

Už při procházení nabídek nemovitostí byste měli mít představu o tom, jak vysoký úvěr si můžete dovolit. Má to jednoduchý důvod, výše měsíčních splátek a dalších nákladů spojených s vlastnictvím domu (elektřína, plyn, voda, fond oprav atd.) by neměly přesáhnout 50% Vašeho čistého měsíčního příjmu domácnosti. Výši měsíční splátky si můžete spočítat v naší hypoteční kalkulačce.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Kamil Vládek

 

Sdílet: