Zájem o hypotéky zaznamenal pokles, i když je na ně nejvyšší čas

Úroková míra bude nadále růst a ještě výrazněji!

Doba, kdy byly hypotéky téměř “zadarmo“ už je pryč. V lednu 2016 bylo možné získat hypotéku s rekordně nízkou úrokovou sazbou 1,59 procenta, nyní mohou být žadatelé rádi za 2,5procentní. Je sice faktem, že červenec nikdy moc hypotékám nepřál, letos je o ně však nejmenší zájem od ledna 2016, opak by však měl být pravdou.

Banky drží z posledních sil úrokovou míru téměř na stejném bodě již od března tohoto roku, a to z prostého důvodu. ČNB plánuje od října radikální změny v hodnocení bonity klientů, které mnohým získání hypotéky zkomplikují, ne-li zcela znemožní. Banky tedy chtějí držet dostupnou úrokovou míru poslední měsíce před regulacemi. Nejen proto je však dobré si aktuálně s hypotékou pospíšit.

Úrokovou sazbu banky už dlouho neudrží zkrátka, nezbyde jim nic jiného než reagovat na základní sazby, které ČNB navyšuje. Pokles ceny nemovitostí se v blízké době také neočekává, proto je stále bezpředmětné s hypotékou na tento pokles čekat. Z těchto důvodů tedy lze předpokládat zásadní kulminaci zájmu o hypotéky v srpnu a září.

Článek o plánovaných říjnových změnách ČNB v hodnocení bonity klientů můžete najít na tomto webu, odkaz: OD ŘÍJNA REGULACE HYPOTÉK.

Potřebujete poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

autor:Vladimír Procházka

Sdílet: